Nowy numer 42/2019 Archiwum

Sergiusz P. aresztowany

Mieszkaniec Olsztyna groził w internecie prezydentowi Piotrowi Grzymowiczowi.

24-latek został tymczasowo aresztowany. Sąd Rejonowy w Olsztynie przychylił się w ten sposób do wniosku prokuratury, która o to wnioskowała.

- Sąd uznał, że istnieje poważne zagrożenie, iż oskarżony może próbować utrudniać postępowanie karne - mówi prokurator Krzysztof Stodolny.

Sergiusz P. został zatrzymany po tym, jak w internecie nawoływał do zabójstwa prezydenta Olsztyna, Piotra Grzymowicza. Mężczyźnie postawiono zarzut publicznego nawoływania do zbrodni z jednoczesnym grożeniem pozbawienia życia wobec prezydenta Olsztyna, za co grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Drugi zarzut dotyczy posiadania znacznej środków odurzających (w trakcie zatrzymania znaleziono przy Sergiuszu P. prawie 400 g marihuany), za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd uznał, że przede wszystkim jeśli chodzi o zarzut posiadania narkotyków mężczyzna może utrudniać postępowania karne i to uzasadnia zastosowanie tymczasowego aresztowania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL