Nowy numer 48/2020 Archiwum

Siostry odwdzięczą się modlitwą

Komunikat abp. Józefa Górzyńskiego na Dzień Życia Konsekrowanego.

W Uroczystość Ofiarowania Pańskiego przeżywamy razem z całym Kościołem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Będzie to czas szczególnej wdzięczności okazanej Panu Bogu za wszystkie osoby konsekrowane, które przyjęły od Niego łaskę życia w duchu rad ewangelicznych: ubóstwa, czystości i posłuszeństwa.

Módlmy się w tym dniu w intencji osób, które należą do instytutów życia konsekrowanego i stowarzyszeń życia apostolskiego, aby radowały się nowymi powołaniami oraz znajdowały w swoim środowisku wsparcie finansowe i duchowe - czytamy w komunikacie metropolity warmińskiego.

Co roku w tym dniu we wszystkich kościołach archidiecezji warmińskiej zbierane są ofiary, które przekazywane są do klasztoru sióstr karmelitanek w Spręcowie i sióstr klarysek kapucynek w Szczytnie.

W komunikacie abp Górzyński podkreśla, że oba klasztory utrzymują się z własnej pracy, nie mają żadnych innych źródeł utrzymania i często zmagają się z trudnościami materialnymi. "Wesprzyjmy siostry karmelitanki ze Spręcowa i siostry klaryski kapucynki ze Szczytna naszymi ofiarami, za które siostry odwdzięczą się nam swoją modlitwą" - prosi metropolita warmiński.

Uroczysta Msza św. z okazji Dnia Życia Konsekrowanego odbędzie się w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie 2 lutego 2019 r. o godz. 12. Liturgii przewodniczyć będzie abp Józef Górzyński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama