Nowy numer 44/2020 Archiwum

Zainwestuj w relację

Po raz drugi na Warmii i Mazurach odbędzie się Tydzień Małżeństwa.

Jest to cykl imprez, które mają promować małżeństwo, realną, dobrą, satysfakcjonującą relację, ale również przekonywać małżeństwa, że warto nad tą relację pracować, że zwyczajnie trzeba w swoje małżeństwo inwestować.

– Proponujemy małżonkom różne wydarzenia w czterech obszarach: duchowym, edukacyjnym, kulturalnym i rekreacyjnym. W planie znajdują się m.in. wykład dr. Jacka Pulikowskiego, randka małżeńska, warsztaty o tym, jak się kłócić czy jak planować wydatki w małżeństwie – wylicza Iwona Dziak.

Nie zabraknie również Mszy św. w uroczystym odnowieniem przysięgi małżeńskiej. – To niezwykła, wzruszająca chwila, kiedy patrzymy sobie w oczy i przypominamy sobie to, co przyrzekaliśmy sobie w dniu ślubu. To wzmacnia, buduje na nowo, jest po prostu potrzebne. To też wspaniałe świadectwo dla naszych dzieci – mówi Iwona.

– Zupełnie inaczej wypowiada się słowa przysięgi, kiedy mamy już pewien bagaż doświadczeń, kiedy znamy się już na zupełnie innym poziomie. Wtedy te słowa brzmią zupełnie inaczej, są nawet jeszcze ważniejsze – uważa Anna Rokita.

Tegoroczny Tydzień Małżeństwa będzie się odbywał pod hasłem: "Ciesz się swoim małżeństwem" i potrwa od 7 do 14 lutego.

Zapisy (większość wydarzeń ma ograniczoną liczbę miejsce) prowadzone są TUTAJ.

PROGRAM

7 lutego

 • Msza św., wystąpienie Jacka Pulikowskiego "Szczęście w małżeństwie i rodzinie”" (parafia św. Franciszka z Asyżu w Olsztynie, godz. 18)

8 lutego

 • randka w kinie, seans filmowy: "Ognioodporni” (Urząd Wojewódzki Wolsztynie, godz. 18)

9 lutego

 • sobota dla małżeństw: "Jak się kłócić, aby mniej ranić?" (Ośrodek Rekolekcyjny Źródło Jakuba w Dobrym Mieście)
 • Msza św. w intencji małżonków z uroczystym odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich oraz randka małżeńska z poczęstunkiem (parafia pw. Matki Bożej Saletyńskiej w Mrągowie, godz. 17.30)
 • randka małżeńska (Eranova Miejsce Kreatywnej Aktywności w Olsztynie, godz. 19)

10 lutego

 • Msza św. w intencji małżonków z uroczystym odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich oraz randka z Jezusem, adoracja Najświętszego Sakramentu (parafia św. Franciszka z Asyżu w Olsztynie, godz. 18)

11 lutego

 • warsztaty "Portfel małżeński" (Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie, godz. 18)

12 lutego

 • wykład "Dbać o miłość, czyli jak poprawić jakość relacji w związku i uniknąć pułapek" (Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie, godz. 18)
 • randka taneczna "Rumba - taniec miłości” (małżeńska (Eranova Miejsce Kreatywnej Aktywności w Olsztynie)

13 lutego

 • warsztat "Jak smakuje torcik teściowej z domieszką kremu przeszłości” (Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie, godz. 18)

14 lutego

 • "Przeżyjmy nasze wesele jeszcze raz", czyli impreza w weselnym klimacie (Olsztyn, od godz. 19 do białego rana)
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama