Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Jemy, nie marnujemy

Caritas Archidiecezji Warmińskiej organizuje w parafiach warsztaty o tym, jak nie marnować żywności.

W tym miesiącu odbyły się w 6 parafiach naszej archidiecezji. Dzisiaj w parafii św. Franciszka z Asyżu w Olsztynie.

- Problem marnowania żywności jest bardzo ważny i szeroki. Powinien być wielokrotnie poruszany. Prowadząc program Pomoc Żywnościowa, widzimy duże zaangażowanie pracowników i wolontariuszy z parafialnych zespołów Caritas przekazujących żywność potrzebującym - mówi Krystyna Kucewicz, organizatorka warsztatów.

- Zależy nam, by przekazać pozytywne wartości, by nie marnować produktów, które mamy. Uczymy, jak je wykorzystać, przetworzyć, by jak najmniej marnować jedzenie. Obecnie w Polsce jedno gospodarstwo domowe marnuje 52 kg żywności w roku. To bardzo dużo i chcemy minimalizować ten problem - dodaje Aleksandra Ptak-Obrębska, prowadząca warsztaty.

- Ankieta, którą dzisiaj wypełniamy, jest trafionym pomysłem. Tak samo jak całe warsztaty. Przyszłam tutaj z córką i miło spędziłyśmy czas z ludźmi, w życzliwiej atmosferze, a do tego dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy - mówi Joanna, uczestniczka warsztatów. - Panie mają fajne pomysły i cieszę się, że przyszłam z mamą - dodaje Paulina, córka Joanny.

Warsztaty prowadzone są w ramach programu Pomoc Żywnościowa z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy