Nowy numer 2/2021 Archiwum

Świat radości i pokoju

„Gdy myślę misje…” - rusza kolejna edycja konkursu plastycznego organizowanego przez ojców werbistów.

 Muzeum Misyjno-Etnograficzne Księży Werbistów w Pieniężnie zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w VI edycji Konkursu Plastycznego „Gdy myślę misje…”. Tegoroczne hasło brzmi: „Świat radości i pokoju”.
- Głównym celem konkursu jest uwrażliwienie uczestników na takie wartości, jak przyjaźń, zgoda, solidarność, wrażliwość i pokój, które sprawiają, że świat i życie człowieka pod każdą szerokością geograficzną stają się godne, radosne i szczęśliwe - wyjaśnia o. Wiesław Dudar SVD, dyrektor muzeum.

Podkreśla, że człowiek, który od najmłodszych lat z szacunkiem podchodzi do innych ludzi, niezależnie od koloru skóry, jest budowniczym lepszego świata. - Świata żyjącego w pokoju i z optymizmem patrzącego w przyszłość. Zaprzeczeniem tego są waśnie, spory i konflikty zbrojne, a w sposób szczególny II wojna światowa, której 80. rocznicę wybuchu wspominać będziemy 1 września 2019 r. - mówi werbista.

Konkurs trwa od 1 lutego do 10 kwietnia 2019 r. Można do niego zgłaszać prace plastyczne (A3, A4) wykonane dowolną techniką. Konkurs ma charakter otwarty, adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat. Prace należy przesyłać do Muzeum Misyjno-Etnograficznego Księży Werbistów w Pieniężnie (Pieniężno Pierwsze 19, 14-520 Pieniężno - z dopiskiem na kopercie „Gdy myślę misje”) do 10 kwietnia.


Każda praca plastyczna powinna zawierać następujące informacje: czytelny opis na odwrocie - imię i nazwisko autora, wiek, kategorię, dane kontaktowe szkoły, imię i nazwisko opiekuna (telefon, e-mail).
Konkurs organizowany jest w kategoriach: dzieci przedszkolne; dzieci klas I-III; dzieci klas IV-VI; klasy VII-VIII i młodzież gimnazjalna.
Ogłoszenie wyników odbędzie się w sobotę 18 maja 2019 r. w Misyjnym Seminarium Duchownym Księży Werbistów w Pieniężnie.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama