Nowy numer 42/2019 Archiwum

Dobra Nowina nie wyklucza

Artur Moskalik tworzy internetową gazetę dla osób niesłyszących.

W województwie warmińsko-mazurskim mieszka prawie 4 tys. osób niesłyszących lub niedosłyszących. - Bardzo często głusi nie czytają gazet, bo ich nie rozumieją, tak naprawdę język polski jest dla osób głuchych jak język obcy - tłumaczy Artur Moskalik z Ostródy.

Postanowił działać przeciwko temu wykluczeniu i tworzy właśnie pierwszy numer internetowej gazety „Effatha! Dobra Nowina”. W środku znajdą się zarówno teksty pisane z różnymi informacjami, jak i filmy z transkrypcją w języku migowym.

- Język migowy rozbudowuje się dynamicznie, obecnie ma ok. 6 tys. znaków. Ale to i tak nic w porównaniu z językiem polskim. Dlatego m.in. powstała koncepcja tej gazety - żeby przekazać wiedzę dotyczącą liturgii, wiary, symboli, postaci z Biblii. W pierwszym numerze tłumaczymy m.in. wyznanie wiary, przybliżamy postać Aarona, pojawia się tłumaczenie symboli liturgicznych… dla głuchych to bardzo ważne, bo normalnie wiedza dotycząca religii jest bardzo ograniczona. Mam nadzieję, że dzięki tym publikacjom będzie im łatwiej - tłumaczy A. Moskalik.

Internetowa gazeta „Effatha” będzie publikowana m.in. na stronie www.faustyna-ostroda.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL