Nowy numer 2/2021 Archiwum

Dobra Nowina nie wyklucza

Artur Moskalik tworzy internetową gazetę dla osób niesłyszących.

W województwie warmińsko-mazurskim mieszka prawie 4 tys. osób niesłyszących lub niedosłyszących. - Bardzo często głusi nie czytają gazet, bo ich nie rozumieją, tak naprawdę język polski jest dla osób głuchych jak język obcy - tłumaczy Artur Moskalik z Ostródy.

Postanowił działać przeciwko temu wykluczeniu i tworzy właśnie pierwszy numer internetowej gazety „Effatha! Dobra Nowina”. W środku znajdą się zarówno teksty pisane z różnymi informacjami, jak i filmy z transkrypcją w języku migowym.

- Język migowy rozbudowuje się dynamicznie, obecnie ma ok. 6 tys. znaków. Ale to i tak nic w porównaniu z językiem polskim. Dlatego m.in. powstała koncepcja tej gazety - żeby przekazać wiedzę dotyczącą liturgii, wiary, symboli, postaci z Biblii. W pierwszym numerze tłumaczymy m.in. wyznanie wiary, przybliżamy postać Aarona, pojawia się tłumaczenie symboli liturgicznych… dla głuchych to bardzo ważne, bo normalnie wiedza dotycząca religii jest bardzo ograniczona. Mam nadzieję, że dzięki tym publikacjom będzie im łatwiej - tłumaczy A. Moskalik.

Internetowa gazeta „Effatha” będzie publikowana m.in. na stronie www.faustyna-ostroda.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama