Nowy numer 42/2019 Archiwum

Na podstawione osoby

Policjanci zatrzymali nieuczciwych olsztyńskich biznesmenów. Straty szacuje się na prawie 3 mln zł.

Jak poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie, policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Olsztyna wspólnie z prokuratorem Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe w Olsztynie zatrzymali 4 osoby, w tym 2 olsztyńskich przedsiębiorców, którzy pod przykrywką legalnie działających firm zajmowali się dokonywaniem oszustw w obrocie gospodarczym.

Biznesmeni, aby zwiększyć zyski z legalnie prowadzonych firm, wyłudzali towary od przedsiębiorstw, z którymi prowadzili uczciwy biznes.

Przestępstwo polegało na tym, że na podstawione osoby zakładali nowe firmy, wynajmowali biura i magazyny. Następnie od swoich partnerów w biznesie nabywali na te firmy towary, za które nie płacili. Zakupiony towar wprowadzali do obrotu przez swoje legalnie prowadzone przedsiębiorstwa.

W wyniku przestępczej działalności podmioty prywatne, w tym firmy ubezpieczeniowe, mogły stracić blisko 3 mln zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL