Nowy numer 42/2019 Archiwum

Nie bujamy w obłokach

Sześć sióstr z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w Ostródzie przeżywało jubileusz ślubów.

25 lat temu profesję wieczystą złożyły: s. Ewa, s. Krystyna, s. Zofia, s. Anna, s. Kazimiera i s. Regina.

- Dziękujemy Bogu, że wytrwałyśmy we wspólnocie przez tyle lat. Świadczymy o żywym Jezusie. Na ile możemy, pomagamy Kościołowi i parafii. Ślubowałyśmy żyć Ewangelią. Czy jesteśmy siostrami? Tak, bo nosimy w sobie charyzmat świętości. Staramy się nieść Jezusa w nasze środowisko, do pracy, do rodzin. Jesteśmy siostrami z mężami i z dziećmi - uśmiecha się s. Ewa, przełożona wspólnoty przy parafii św. Franciszka z Asyżu w Ostródzie.

Wspomina profesję. - Pamiętam wzruszenie, płakałam. Miałam poczucie, że w moim życiu wydarzyło się coś niesamowitego. Człowiek nowo nawrócony. Kiedy składałyśmy śluby, dziękowałyśmy Bogu za powołanie, ale też przepraszałyśmy za niedociągnięcia, by Bóg dał nam wytrwanie do końca dni - mówi s. Ewa.

- Do profesji doszło 8 osób, jak osiem błogosławieństw. W kronice są one zapisane i przypisane nam, gdy każda z nas je wylosowała. Nazywamy się siostrami, bo tak mówił św. Franciszek, dla niego każdy był bratem i siostrą. Fascynowało nas to, bo każda z nas wiedziała, że to jest dla nas droga nawrócenia. Każdy dzień jest ciągłym nawracaniem. On nas tego uczy. Myślę, że to nas pociąga. Nie bujamy w obłokach, jesteśmy takie, jak nam nakazuje Kościół - podkreśla s. Krystyna.

- Profesja zakonna to czystość, ubóstwo i posłuszeństwo. My takich ślubów nie składamy. U nas profesja to odnowienie chrztu i bierzmowania. Na tym polega różnica - wyjaśnia s. Anna.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL