Nowy numer 2/2021 Archiwum

Nie jesteście sami!

W ramach Tygodnia Małżeństw odbyła się „Randka z Jezusem”.

- Celem naszego spotkania jest to, by małżonkowie stanęli przed Bogiem i zaprosili Go do bliższej relacji, w wymiarze „trójkąta” dozwolonego w Kościele - uśmiecha się Grzegorz Chemielewski.

- W naszej codzienności spotykamy się z trudnościami, z którymi nie zawsze jesteśmy sobie w stanie poradzić. Natomiast dla Pana Boga nie ma rzeczy niemożliwych. On najlepiej nas zna. Adoracja to moment, kiedy Bogu robimy konkretną przestrzeń w naszym życiu, by mógł w nią wejść i nas prowadzić - mówi Ewa, żona Grzegorza.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w kościele św. Franciszka w Olsztynie, podczas której małżonkowie odnowili swoje przyrzeczenia.

- Nie da się budować relacji dojrzałych z ludźmi, jeśli zaniedbamy relację z Bogiem. Ile razy uklęknąłeś z żoną czy mężem do modlitwy? Dzisiaj masz okazję, by podczas wspólnej randki z Jezusem oprzeć się na Nim - tłumaczył podczas homilii ks. Wojsław Czupryński.  

- Wspólna Adoracja to doświadczenie wspólnoty. Widzimy innych małżonków modlących się i to pomaga - mówi Ewa.

- Mamy wzrastać we wspólnocie i wspólnie stanąć przed Jezusem z innymi małżeństwami. Pan mówi nam wyraźnie: "nie jesteście sami!" - dodaje Grzegorz.

Podczas nabożeństwa każda para małżonków otrzymała indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama