GN 42/2019 Archiwum

Konferencje dla katechetów

Dwa razy w roku nauczyciele religii spotykają się na spotkaniach tematycznych.

Wydział Nauki Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej oraz Kuratorium Oświaty w Olsztynie na rozpoczęcie roku szkolnego oraz nowego semestru zapraszają katechetów na spotkania i wykłady tematyczne. - Dzisiejszy temat dotyczy misji, ponieważ w tym roku przypada ustanowiony przez papieża Franciszka miesiąc misyjny. Drugi temat dotyczy agresji wśród dzieci - ich przyczyn, rozpoznawania takich zachowań i radzenia sobie z nimi - tłumaczy ks. Adam Bielinowicz, dyrektor wydziału nauki katolickiej.

- Wszyscy jesteśmy misjonarzami z racji tego, że jesteśmy ochrzczeni. Jesteśmy zobowiązani do głoszenia Chrystusa i każdy jak może realizuje tę misję. Istnieje jeszcze szczególna posługa misyjna w krajach, gdzie ludzie nigdy nie słyszeli o Chrystusie. O tym trzeba mówić - Papieskie Dzieło Misyjne dostarcza do szkół materiały do pracy z uczniami, które pomagają formować postawy misyjne, takie jak modlitwa za misjonarzy czy konkretne ofiary duchowe lub materialne - podkreśla ks. Krzysztof Laska, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w archidiecezji warmińskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama