Nowy numer 41/2019 Archiwum

Dar juniora dla seniora

Nie mniej niż wsparcia finansowego starsi potrzebują modlitwy.

W Środę Popielcową każdy z nas usłyszy wezwanie do modlitwy, postu i jałmużny. Caritas od 1995 r. pomaga zbierać jałmużnę wielkopostną. W tym roku będziemy mogli wspierać osoby starsze dzięki akcji „Dar juniora dla seniora”.

– W okresie Wielkiego Postu chcemy pokazać młodzieży, że jałmużna wielkopostna to konkretny dar. Że rezygnując z czegoś dla siebie, można zebrać pieniądze do skarbonki, a przez to wspomóc osoby starsze. Widzimy wtedy jedność międzypokoleniową. Polega ona nie tylko na ofiarowaniu pieniędzy, ale też organizacji pomocy. Wolontariusze ze szkolnych szkół Caritas i inne dzieci przygotowują z zebranych datków odpowiednie paczki i zanoszą do osób starszych będących w trudnej sytuacji – mówi ks. Paweł Zięba, dyrektor Caritas Archidiecezji Warmińskiej.

Organizatorzy zachęcają także do modlitwy za akcję. – Modlitwa jest bardzo ważna. Osoby starsze potrzebują jej tak samo jak wsparcia finansowego, choć jesteśmy przyzwyczajeni, że to częściej oni modlą się za młodzież – mówi Krystyna Kucewicz z warmińskiej Caritas. – Czasami wyciągnięta w geście pomocy dłoń znaczy więcej niż pieniądz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL