Nowy numer 42/2019 Archiwum

Dar juniora dla seniora

Jałmużna Wielkopostna organizowana przez Caritas.

Dzisiaj każdy z nas usłyszy wezwanie do modlitwy, postu i jałmużny. Caritas od 1995 roku pomaga zbierać jałmużnę wielkopostną. W tym roku będziemy mogli wspierać osoby starsze dzięki akcji „Dar juniora dla seniora”.

- W okresie wielkiego postu chcemy pokazać młodym ludziom, że jałmużna wielkopostna, to konkretny dar. Młodzi rezygnując z czegoś dla siebie, zbierają pieniądze do skarbonki, a przez to wspomagają ludzi starszych. Widzimy wtedy jedność międzypokoleniową. Polega ona nie tylko na ofiarowaniu pieniędzy, ale też przez organizację pomocy. Wolontariusze ze szkolnych szkół Caritas oraz inne dzieci przygotowują z zebranych pieniędzy odpowiednie paczki i zanoszą do osób starszych, którzy są w trudnej sytuacji - mówi ks. Paweł Zięba, dyrektor Caritas Archidiecezji Warmińskiej.

Oprócz jałmużny wielkopostnej organizatorzy zachęcają także do modlitwy za akcję. - Modlitwa jest bardzo ważna. Oprócz finansowego wkładu osoby starsze potrzebują też modlitwy. My jesteśmy przyzwyczajeni, że to oni modlą się za młodzież. Sam akt pomocy i wyciągnięta dłoń znaczą czasem więcej niż wymiar materialny - mówi Krystyna Kucewicz, z warmińskiej Caritas.

Caritas warmińska rozprowadzi po parafiach i szkołach 6 tys. skarbonek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL