Czas łaski

W Wielkim Poście można uzyskać odpusty zupełne za udział w nabożeństwach pasyjnych.

Odpust możemy otrzymać za uczestnictwo w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej. Również w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy „Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu” po Komunii św., przed wizerunkiem Jezusa ukrzyżowanego.

Jak czytamy w Katechizmie Kościoła Katolickiego, odpust jest to "darowanie przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy. Dostępuje go chrześcijanin odpowiednio usposobiony i pod pewnymi, określonymi warunkami, za pośrednictwem Kościoła, który jako szafarz owoców odkupienia rozdaje i prawomocnie przydziela zadośćuczynienie ze skarbca zasług Chrystusa i świętych” (nr 1471).
Można go uzyskać spełniając następujące warunki: 
- stan łaski uświęcającej 
- przyjęcie Komunii św.  
- modlitwa w intencjach Ojca Świętego. 
Odpust można zyskać raz dziennie dla samego siebie bądź dla jednej duszy czyśćcowej.

Tekst modlitwy „Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu”: 

Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu, upadam na kolana przed obliczem Twoim i z największą żarliwością ducha proszę Cię i błagam, abyś najwyższe uczucia wiary, nadziei i miłości w serce me wlać raczył wraz z prawdziwą za grzechy moje skruchą i mocną wolą poprawy; podczas gdy z wielkim wzruszeniem i głęboką boleścią duszy mojej Twoje pięć ran rozpamiętywam i myślą się w nich zatapiam, mając przed oczyma, co już mówił o Tobie, o dobry Jezu, święty król Dawid: „Przebili ręce moje i nogi moje, policzyli wszystkie kości moje”. Amen.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..