Konkurs biblijny

W Miłakowie odbył się finał Archidiecezjalnego Konkursu Biblijnego im. sługi Bożego kard. Augusta Hlonda.

Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II oraz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Miłakowie.

- Konkurs ma w swojej idei dotarcie do jak największej liczby uczniów. Pierwszy jest etap wstępny. Wzięło w nim udział ponad 1900 uczniów. Potem odbyły się etapy szkolne - 3 najlepszych uczniów z każdej szkoły przyjechało na finał do Miłakowa, razem 96 osób, które rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych - mówi Agnieszka Bułak, koordynatorka konkursu.

W tym roku tematem konkursu były Dzieje Apostolskie, a uczniowie startowali z 28 szkół województwa warmińsko-mazurskiego.

Wyjątkowy wynik udało się osiągnąć podopiecznym Małgorzaty Piekarskiej ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olsztynie. Przyjechała na konkurs z 3 uczniami i każdy z nich zajął nagrodzone miejsce w kategorii klas 4-6. - Duch Święty zadziałał i nam pomógł. Poświęciliśmy sporo czasu na przygotowania, chłopcy dużo czytali również w domu i z Bożą pomocą daliśmy radę - mówiła z radością katechetka.

Kamil Dymidziuk, który startował po raz 3., wygrał tę kategorię. - Dużo ćwiczyłem, przygotowywałem się. Z Dziejów Apostolskich najbardziej zaciekawiły mnie misje św. Pawła - mówił zwycięzca. Jego kolega ze szkoły, Piotr Mazurowski zajął 3. miejsce, a Natan Lewkowicz otrzymał wyróżnienie. - Zawsze zostanie jakiś ślad w pamięci, będziemy wspominać te treści, jest tam zawartych wiele wskazówek do wykorzystania w życiu - zaznaczył Piotr.