Nowy numer 42/2019 Archiwum

Matka Boża Różanostocka

Wizerunek MB z podlaskiego sanktuarium maryjnego odwiedza parafie salezjańskie.

W tym roku księża salezjanie obchodzą 100. rocznicę utworzenia inspektorii warszawskiej. W ramach obchodów salezjańskie placówki odwiedza tryptyk - ikona Matki Bożej Różanostockiej.

- Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu, pogłębionej modlitwy. Jest on dla nas szansą zwrócenia większej uwagi na rzeczywistość duchową i spojrzenia na życie nie tylko z perspektywy ziemskiej. Dziś pomaga nam rozpoznać naszą rzeczywistość Matka Boża z Różanegostoku - ks. Stanisław Marczak SDB, proboszcz parafii św. Dominika Savio w Ostródzie.

Homilię podczas Mszy św. wygłosił ks. Robert Bednarski SDB, który przybliżył historię cudownego obrazu. - Przez lata do tego wizerunku, którego obecnością cieszymy się dziś, przybywali ludzie i odzyskiwali zdrowie, słuch, wzrok... Odzyskiwali utracone szczęście, odnajdywali utraconą wiarę, zwracali się do Matki Bożej ze wszystkimi swoimi trudami, kłopotami, zmaganiami i przeciwnościami - mówił duszpasterz. - Może obecność MB Różanostockiej da nam motywację, abyśmy odnowili, wypowiedzieli na nowo słowa naszej żywej wiary. Dziękujmy za wszystko, co w życiu mamy, za nasze rodziny, bądźmy wdzięczni za powołania - również spośród nas. Prośmy też, by Matka Boża umacniała nas w naszej codzienności. Aby swoją macierzyńską troską i czułością zaradzała naszym potrzebom, szczególnie w czasie tych wielkopostnych dni. Abyśmy przylgnęli do Jezusa i napełnieni mocą i radością Ducha Świętego mogli owocnie przeżywać ten Wielki Post - zaznaczył ks. Bednarski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL