Nowy numer 42/2019 Archiwum

Indywidualny plan

W marcu uruchomiono nabór do nowych projektów aktywizujących społecznie i zawodowo skierowanych do osób niepełnosprawnych.

Projekty realizowane są przez Warmińsko-Mazurski Sejmik Osób Niepełnosprawnych.

- Głównym naszym celem jest zmotywowanie niepełnosprawnego, by zechciał wyjść z domu, by zaczął funkcjonować w społeczeństwie. Osoba przychodzi do nas, są organizowane spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty. Chodzi o aktywizację, żeby poznali nowych ludzi, zobaczyli, co się na świecie dzieje, nabrali odwagi i przekonania, że można zmienić swoje życie - podkreśla trenerka pracy Anna Rogulska-Ruchała.

Dalszym celem projektu jest uświadomienie, że każdy uczestnik może podjąć pracę. Dla takich osób również trwa nabór do projektu aktywizacji zawodowej. - Tu są zajęcia z trenerem pracy, z psychologiem. Dla każdego opracowywany jest indywidualny plan działania i rozwoju oraz rozpoczyna się poszukiwanie miejsca pracy - wyjaśnia trenerka.

Okazuje się, że w naszym regionie w ostatnim czasie coraz chętniej otwiera się na osoby niepełnosprawne. Widoczna jest również stopniowa zmiana nastawienia do pracy samych niepełnosprawnych.

- Kiedyś byli oni przywiązani do swoich rent, bali się zmian. Teraz ludzie znają wartość pracy, wiedzą, że to otwarcie na świat, na inne osoby, chętnie się zaczynają uczyć, widząc w tym szansę na zmianę wartości życia - zauważa pani Anna. - Mamy tu swoje małe sukcesy w znajdowaniu pracodawców dla osób niesłyszących - dodaje.

Nabór do projektu społecznego i zawodowego rozpoczął się od początku marca. - Zapraszamy osoby z każdą niepełnosprawnością. Warunkiem jest posiadanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności. Uczestnicy mają do dyspozycji trenerów pracy, trenerów aktywności, doradców całożyciowych i psychologów. Oferujemy również pomoc prawnika - wymienia pani Anna.

Zgłoszenia: Warmińsko-Mazurski Sejmik Osób Niepełnosprawnych, Olsztyn, ul. Piłsudskiego 11/17, pok. 107.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL