Nowy numer 42/2019 Archiwum

Olsztyn. Msza w 6. rocznicę wyboru papieża Franciszka

- Papież oczekuje takiego Kościoła i chrześcijan, którzy dojrzewają do miłości nieprzyjaciół – mówił w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie ks. Hubert Tryk.

Z okazji przypadającej 13 marca 6. rocznicy powołania na Stolicę Piotrową kard. Jorge M. Bergoglio w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie sprawowano Eucharystię, której przewodniczył abp senior Edmund Piszcz.

- Obchodzimy dzisiaj 6. rocznicę wyboru papieża Franciszka. To on w sposób widzialny zastępuje na ziemi niewidzialną Głowę wspólnoty Kościoła, czyli Jezusa Chrystusa. Papież potrzebuje naszej modlitwy. Dziś szczególnie powierzajmy go Panu Bogu, dziękując na dar jego osoby - mówił na wstępie proboszcz ks. Andrzej Lesiński.

Homilię wygłosił rektor WSD „Hosianum” ks. Hubert Tryk. - Prawda o Bożym miłosierdziu, wezwanie do miłości nieprzyjaciół, jest bardzo widoczne w pontyfikacie papieża Franciszka. To on niedawno ustanowił Rok Miłosierdzia. Jest inicjatorem wielu akcji w Kościele, które mają nas prowadzić do drugiego człowieka. Wskazuje nam na potrzebę otwartości, nawet wobec tych, którzy wydają się być wrogo nastawieni do Kościoła - podkreślał ks. Tryk.

Zapraszał, by w okresie Wielkiego Postu przejść w głębi serca proces obumierania, by jeszcze bardziej przylgnąć do Boga i otworzyć serce na Jego łaskę i działanie, i dać się poprowadzić do każdego, kogo Bóg postawi na naszej drodze. Czasami do osób, do których nie mielibyśmy ochoty pójść.

- Papież Franciszek takiego Kościoła oczekuje, takich chrześcijan, którzy będą oddawali swoje serca Bogu i potrafili przezwyciężać wszelką nienawiść i niechęć. Z otwartymi sercami zdobędą się na dojrzewanie do najtrudniejszej postawy ewangelicznej, jaką jest miłość nieprzyjaciół - podkreślał rektor.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL