Nowy numer 3/2021 Archiwum

Gala wręczenia nagród "O Różę Małego Księcia"

W Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się gala wręczenia nagród 28. Konkursu Literackiego "O Różę Małego Księcia".

Ponad 70 młodych literatów przesłało swoje teksty w dwóch kategoriach - poezja i proza.

- Spotykamy się w rodzinie osób wrażliwych, wyjątkowych, które nie tylko myślą i postrzegają, ale też potrafią napisać coś, co chcą przekazać innym. W nadesłanych tekstach zobaczyliśmy właśnie tę wrażliwość. Przesyłanie własnych tekstów, to dzielenie się właśnie swoją wrażliwością, które wymaga pewnej odwagi. Mam nadzieję, że wśród autorów są przyszli znani poeci i pisarze. Nie porzucajcie pisania i swojej wrażliwości - podkreślała przewodnicząca jury prof. Joanna Chłosta-Zielonka.

- Uczestniczyłem w wielu konkursach i wiem, że każdy werdykt jest niesprawiedliwy. Ocenianie literatury jest jedną z najbardziej niewdzięcznych ról. Ciężko mierzyć tak różne światy. Ciekawy spostrzeżeniem jest fakt, że podczas czytania tekstów, w miarę zmiany kategorii wiekowej na coraz starszą, stawały się one coraz bardziej zindywidualizowane, gdzie świat  zaczyna być opowiadany własnym  językiem na granicy buntu, niezgody, mocowania się ze światem. To piękne zjawisko - zauważał członek jury Mariusz Sieniewicz.

W kategorii
klasy I-III

wyróżnienie: Elżbieta Pieślak, Zofia Sokołowska, Zbigniew Gałązka;

klasy IV-VI
poezja - nagroda główna: Aniela Kowalska; wyróżnienie: Iga Kostka, Anna Kulpa;
proza - nagroda główna: Wojciech Szewczyk; wyróżnienie: Filip Szutowicz, Zuzanna Grądzka, Maria Dondzik;

klasy VIII, gimnazjum
poezja - nagroda główna: Magdalena Kołodziejska; wyróżnienie: Julia Januszewska, Zuzanna Pitura, Hanna Klewiado, Piotr Kozłowski;
proza - nagroda główna: Wiktoria Regin, Laura Anna Gosiewska; wyróżnienie: Olga Wojno, Wiktoria Pierednik, Natalia Wardak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama