Nowy numer 2/2021 Archiwum

Duża rodzina to duża radość

- To, że mogę mieć dużo dzieci, daje dużą moc mojej kobiecości i do dzielenia się tym z innymi - podkreśla Agnieszka Stefaniuk.

Jak odnaleźć radość w wychowaniu? - na to pytanie podczas spotkania z rodzicami starali się odpowiedzieć Agnieszka Stefaniuk i Franciszek Brzozowski. - Idea jest taka, aby opowiedzieć rodzicom o tym, jak odnaleźć radość w codzienności - podkreśla Agnieszka Iwulska z Fundacji Róża Wiatrów.

Agnieszka Stefaniuk jest mamą siedmiorga dzieci. Na Instagramie prowadzi profil "familyfunbymum", który - jak mówiła w jednym z wywiadów - założyła między innymi pod wpływem nauki papieża Franciszka, który stwierdził, że świat potrzebuje świadectwa rodzin.

- Duża rodzina to duża radość. Duża rodzina to rodzina naturalna, która jest po prostu dobra. To, że mogę mieć dużo dzieci, że mam męża, który mnie wspiera, daje dużą moc mojej kobiecości i do dzielenia się tym z innymi. Mi jest dobrze w mojej rodzinie, mogłabym zajmować się dziećmi, moim mężem i żyć w swoim ślicznym, pełnym radości domu - uśmiecha się pani Agnieszka.

Ma jednak w sobie pragnienie dzielenia się swoim świadectwem, bo - jak ocenia - młode kobiety są w stanie ciągłego lęku. - Świat pcha je w pracę, w realizację różnych możliwości. Możesz wszystko, ale nie są uczone tego, że mogą być szczęśliwą mamą. Chcę im pokazać, że można być fajną, realizującą się kobietą, która posiada dużo dzieci - wyjaśnia.

Podczas prelekcji podkreślała, że warto jest myśleć o tym, że posiadanie rodziny to najwspanialszy biznes i że warto budować swoje życie zawodowe wokół najważniejszego priorytetu, jakim jest rodzina.

Kolejny prelegent Franciszek Brzozowski jest na co dzień koordynatorem Niepublicznej Szkoły Podstawowej dla Chłopców "Szkwał". Podkreśla, że celem jego wykładu jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na to, że w wychowaniu należy się skupiać nie tyle na zasadach, ile na wartościach, a najważniejszą sprawą są uczucia i relacje, które łączą członków rodziny czy wspólnoty.

- Jedyne, czego nam zawsze mało, to miłości. I jedno, czego nie potrafimy dać wystarczająco, to miłość - mówi, cytując słowa Henry'ego Millera. - Ważne są relacje na poszczególnych etapach rozwoju dziecka. Fundamentem budowania relacji, pomocy w realizowaniu potrzeb dziecka, jest miłość. Człowiek musi odnaleźć sens, którym jest właśnie miłość - dodaje.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama