Nowy numer 2/2021 Archiwum

Pustki zakupami nie wypełnisz

Czy Bóg ma coś wspólnego z pieniędzmi, które zarabiamy?

Członkowie stowarzyszenie Christophoros wygłosili konferencje dotyczące biblijnego poglądu na pracę i pieniądze. Spotkanie „Budżet domowy i zarządzanie finansami osobistymi według Biblii” odbyło się w parafii św. Arnolda w Olsztynie.

– Chcę się z wami podzielić Jezusem, którego ja znam. Wiem, że On nas kocha i chce, byśmy żyli w pełni szczęścia – mówił Krzysztof Ciuła. – Bóg zna twoje potrzeby. Wie, że chcesz ubrać się dobrze, zjeść, zadbać o dzieci, wysłać je do szkoły i na kolonie. Bóg chce nam w tym błogosławić – zapewniał. Zaznaczył, że gdy człowiek Boga traktuje tylko jako jedną z części swojego życia, to popada w „duchową schizofrenię”. Bóg pragnie zbawienia człowieka i chce być z nim w każdej sekundzie życia. Gdy rozumiemy, że wszystko należy do Niego, zaczynamy zwracać mniejszą uwagę na to, że czegoś nie mamy. – Trudno jest zaufać Bogu i uwierzyć w słowa Pisma Świętego: „jeżeli Pan domu nie zbuduje...”. Jednak ty go z pewnością nie zbudujesz bez Jego łaski – tłumaczył K. Ciuła.

– Najważniejsza rzecz, o której musimy pamiętać: to nie jest nasza kasa, bo wszystko, co jest na ziemi, należy do Boga. To, co widzimy, jest efektem naszej pracy, ale dzięki Niemu to mamy. Bóg chce, byśmy wydawali pieniądze, ale chce też, by nie były one na pierwszym miejscu. Gdy zaczynamy gospodarować pieniędzmi, pytajmy zawsze: „Panie Jezu, a co Ty byś zrobił?”. Druga konferencja dotyczyła pragnień. – Pieniądze są neutralne, to my nadajemy im znaczenie. Często nasze wydawanie pieniędzy jest nieprzemyślane. Nabieramy się na promocje, kupujemy więcej, niż potrzebujemy, tłumacząc sobie, że skoro już tutaj jestem, w tym sklepie, to kupię. Natychmiastowość posiadania często gubi nasze prawdziwe pragnienia. Wypełniamy zakupami pustkę, zapominając, że to Bóg ma wypełniać nasze życie – mówiła Katarzyna Liedtke. Po konferencji świadectwami podzieliły się osoby, które przeszły kurs organizowany przez stowarzyszenie.

– Pan Bóg działał i przeprowadził moje małżeństwo przez wiele doświadczeń. Często nie radziliśmy sobie, bo Bóg nie był na pierwszym miejscu w naszym życiu. Dzisiaj w moim małżeństwie dzieją się wielkie rzeczy. Osoby ze stowarzyszenia pomogły mi zobaczyć, co jest najważniejsze. Dzięki temu nawet w ważnej inwestycji finansowej, jaką była budowa domu, ani razu nie pokłóciłem się z moją żoną. Bóg jest wielki – dzielił się Tadeusz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama