Nowy numer 2/2021 Archiwum

Paschaliki i Siatki Miłosierdzia Caritas

Caritas warmińska po raz kolejny przed Świętami Wielkanocnymi przygotowuje pomoc potrzebującym.

Trwa już rozprowadzanie paschalików oraz tzw. siatek miłosierdzia.

- Wielki Post przygotowuje nas do Świąt Paschalnych. Wyrażone są one przez symbol świecy, która zawsze przypomina nam o Zmartwychwstałym. To też pomoc przy przeżywaniu Wigilii Paschalnej. Powstał piękny zwyczaj zabierania tych świec na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. W ten sposób świeca staje się świadectwem i czytelnym znakiem: jestem chrześcijaninem, który pamięta o ubogich - mówi ks. Paweł Zięba, dyrektor Caritas Archidiecezji Warmińskiej.

- Dochód z rozprowadzonych paschalików zostaje przekazany na wsparcie ubogich z naszej diecezji. Można je nabyć na parafiach bądź bezpośrednio u nas. Towarzyszą one często na stołach przy wielkanocnym śniadaniu. Część osób zanosi je na groby najbliższych, co przypomina o zmartwychwstaniu - dodaje Aleksandra Ptak-Obrębska.

Akcja Siatka Miłosierdzia polega na zbiórce żywności dla potrzebujących.

- Ma ona wymiar osobowy. Idąc na zakupy, myślą o potrzebującej osobie czy też rodzinie. Często te zakupy robi cała rodzina. Wtedy również dzieci mają zastanowić się, co może być potrzebne osobie potrzebującej - mówi ks. Paweł.

- Klimat świąt Bożego Narodzenia bardziej kojarzy się z zakupami dla potrzebujących. Na szczęście od jakiegoś czasu widzimy większe zainteresowanie Siatką Miłosierdzia w okresie Świąt Wielkanocnych. To przecież też czas, kiedy są osoby potrzebujące i nie możemy o nich zapomnieć - tłumaczy Aleksandra.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama