Nowy numer 42/2019 Archiwum

Sensem jest miłość

Jak odnaleźć radość w wychowaniu? – na to pytanie starali się odpowiedzieć Agnieszka Stefaniuk i Franciszek Brzozowski.

Idea jest taka, aby opowiedzieć rodzicom o tym, jak odnaleźć radość w codzienności – podkreśla Agnieszka Iwulska z Fundacji Róża Wiatrów. Agnieszka Stefaniuk jest mamą siedmiorga dzieci. – Duża rodzina to duża radość. To, że mogę mieć dużo dzieci, że mam męża, który mnie wspiera, daje dużą moc mojej kobiecości i do dzielenia się tym z innymi – zapewnia. Chce dawać świadectwo, bo – jak ocenia – młode kobiety są w stanie ciągłego lęku.

– Świat pcha je w pracę, w realizację różnych możliwości. Mogą wszystko, ale nikt nie uczy ich tego, że mogą być szczęśliwymi mamami. Chcę im pokazać, że można być fajną, realizującą się kobietą, która ma dużo dzieci – wyjaśnia.

Podczas prelekcji podkreślała, że warto jest myśleć o tym, iż posiadanie rodziny to najwspanialszy biznes i że warto budować swoje życie zawodowe wokół priorytetu, jakim jest rodzina. Kolejny prelegent, Franciszek Brzozowski, jest koordynatorem Niepublicznej Szkoły Podstawowej dla Chłopców „Szkwał”. Swoim wykładem chciał zwrócić uwagę przede wszystkim na to, że w wychowaniu należy się skupiać nie tyle na zasadach, ile na wartościach, a najważniejszą sprawą są uczucia i relacje, które łączą członków rodziny czy wspólnoty. – Jedyne, czego nam zawsze mało, to miłość. I jedno, czego nie potrafimy dać wystarczająco, to miłość – mówi, cytując słowa Henry’ego Millera.

– Ważne są relacje na poszczególnych etapach rozwoju dziecka. Fundamentem budowania relacji, pomocy w realizowaniu potrzeb dziecka, jest miłość. Człowiek musi odnaleźć sens, którym jest właśnie miłość – dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL