Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zbiórka żywności w Butrynach

Wolontariusze z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego zebrali ok. 150 kg żywności.

Szesnastu wolontariuszy Szkolnego Klubu Wolontariatu „Dar Serca” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Butrynach, zorganizowało i przeprowadziło II Butryńską Zbiórkę Żywności w sklepach spożywczych w Zgniłosze, Nowej Kaletce i w Butrynach. W ciągu dwóch dni zebrali ok. 150 kg żywności - trafi ona do seniorów, osób samotnych i potrzebujących rodzin z parafii św. Jakuba w Butrynach.

- Jesteśmy wdzięczni Agnieszce Kosteckiej, Honoracie i Kazimierzowi Nidzińskim oraz Małgorzacie Lewczuk za umożliwienie przeprowadzenia już drugiej zbiórki żywności. Dziękujemy również wszystkim darczyńcom za wsparcie naszej akcji - mówi Krzysztof Gajewski, koordynator SKW „Dar Serca”.

Szkolny Klub Wolontariatu „Dar Serca” powstał we wrześniu 2018 roku. Integruje on działania charytatywne Szkolnego Koła PCK i Szkolnego Koła Caritas bł. ks. Jerzego Popiełuszki, które podejmowane są w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Butrynach. Najbliższym wyzwaniem dla klubu będzie XVI Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas „Tak. Pomagam!”, którą wolontariusze przeprowadzą w dwóch sklepach „Biedronka” w Olsztynie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL