Nowy numer 2/2021 Archiwum

Olsztyn. Poradnia medyczna dla sportowców

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy uruchamia od 1 kwietnia Poradnię Medycyny Sportowej.

Poradnia Medycyny Sportowej jest adresowana do stowarzyszeń i klubów sportowych oraz szkół i klas o profilu sportowym. Ze świadczeń udzielanych w poradni mogą korzystać dzieci i młodzież do 21. roku życia oraz zawodnicy pomiędzy 21. a 23. rokiem życia. W poradni wydawane będą m.in. orzeczenia lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawiania danej dyscypliny sportowej (orzecznictwo kwalifikacyjne).

W poradni wykonywane będą badania ogólne, specjalistyczne i diagnostyczne (m.in. ekg, badania radiologiczne kręgosłupa, badanie spirometryczne, test wysiłkowy, pomiary antropometryczne z analizą składu ciała, badanie moczu, morfologia krwi, badanie okulistyczne i ortopedyczne, konsultację otolaryngologiczną i neurologiczną, przegląd stomatologiczny). Poradnia oferuje również pełną diagnostykę i konsultacje lekarzy specjalistów w zależności od potrzeb. Świadczenia Poradni Medycyny Sportowej wykonywane będą bezpłatnie w ramach ubezpieczenia w NFZ (wymagane jest skierowanie od lekarza rodzinnego).

Poradnia działa w poniedziałki i czwartki w godz. 14-18 oraz w piątki w godz. 8-12. Lek. Anna Krzykowska, specjalista chirurgii dziecięcej z uprawnieniami w dziedzinie medycyny sportowej, będzie przyjmować w gabinecie nr 30 (parter Pawilonu Rehabilitacyjnego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie), ul. Żołnierska 18a. Rejestracja odbywa się telefonicznie pod numerem 89/ 539 32 32, drogą mailową: rejestracja@wssd.olsztyn.pl lub za pośrednictwem linku "Szybka rejestracja" lub "ePortal Pacjenta" na stronie internetowej szpitala www.wssd.olsztyn.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama