GN 42/2019 Archiwum

Olsztyn. Droga Krzyżowa w Kaplicy Jerozolimskiej

W Kaplicy Krzyża Świętego w Olsztynie odbyła się Droga Krzyżowa, do której rozważania przygotowała s. Dolorosa Kalinowska.

Nasze grzechy skazały naszego Zbawiciela na tak okrutną mękę. Dopiero ukrzyżowanie daje nam pojęcie o tym, jak straszną rzeczą w oczach Bożych jest grzech. Ile razy to ludzie siebie nawzajem przybijają do krzyża? To nie musza być gwoździe, to są słowa, postawy, znaczące milczenie… - mówiła s. Dolorosa.

W swoich rozważaniach poruszała tematy bliskie współczesnemu człowiekowi. - Pierwszy upadek… co to za Bóg, który upada? Jezu, dziękuję Ci za ten upadek, my również upadamy, ale Ty pokazałeś nam, że nie upadek jest ważny, ale to, że potrafimy się po nim podnieść i iść dalej - zaznaczyła s. Dolorosa.

- Po złożeniu do grobu nie było cudu, nie zagrały trąby anielskie, nie ruszyły z odsieczą niebieskie wojska. Ale trzeciego dnia wczesnym rankiem w grobie wydarzyło się to, co nadaje sens naszej dzisiejszej wędrówce po Drodze Krzyżowej. Pusty grób na zawsze będzie świadectwem mocy Boga i znakiem spełnionej obietnicy - przypomniała s. Kalinowska.

Kaplica Krzyża Świętego, zwana Jerozolimską, pochodzi z XVI wieku, w środku znajdują się figury Chrystusa Ukrzyżowanego i dwóch łotrów po bokach. Kolejna Droga Krzyżowa w kaplicy odbędzie się 5 kwietnia, a rozważania poprowadzi bp Janusz Ostrowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama