Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zainteresować nauką

– Ten czas to szansa, by uniwersytet pokazał się na zewnątrz, szczególnie młodym, którzy są naszą przyszłością – mówi prof. Przyborowski.

Do Olsztyna przyjechała młodzież, by zapoznać się z ofertą uczelni dla rozpoczynających studia. W ramach dnia otwartego można było odwiedzić ok. 30 stoisk wydziałowych i uczelnianych. Młodzi uczestniczyli do tego w wykładach dotyczących matur z poszczególnych przedmiotów. Prowadzone były one przez członków Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z Łomży. Odbyły się też występy, m.in. sekcji tańca nowoczesnego oraz chóru im. prof. W. Wawrzyczka.

– Ten dzień daje maturzystom możliwość zobaczenia laboratoriów, stoisk, porozmawiania ze studentami. Zachęcamy do korzystania z bardzo bogatej oferty kształcenia. Mamy 74 kierunki skupione praktycznie wokół wszystkich dziedzin naukowych i życia. Każdy może znaleźć coś dla siebie – zapewnia prof. Jerzy Przyborowski, prorektor ds. kształcenia i studentów. Na poszczególnych stoiskach maturzyści mogli zapoznać się z profilami proponowanymi przez UWM. – Chcemy wzbudzić w nich zainteresowanie naszą dziedziną. Do nas przychodzą ci, którzy kochają biologię i lubią bawić się mikroskopem – mówił Karol z wydziału biologii i biotechnologii. Swoje stoisko miał także wydział teologii.

– Jest on dla nas jednym z najważniejszych wydziałów. Wnosi dużo do całokształtu naszej uczelni – tłumaczy prof. Przyborowski. – Odliczamy już dni do matury i warto rozejrzeć się za propozycją studiów w Olsztynie. Nie spodziewałam się, że będzie aż tyle stoisk i do tego bardzo ciekawych. W przyszłości chcę tu studiować – mówi Karolina, maturzystka. – Dzień został zorganizowany bardzo ciekawie. Miła atmosfera przyciąga. Sporo atrakcji można znaleźć przy każdym stanowisku, ale ją chcę studiować prawo, więc najbardziej interesowało mnie stoisko tego kierunku – dodaje Jakub, maturzysta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL