Nowy numer 43/2019 Archiwum

100-lecie NIK

Najwyższa Izba Kontroli świętowała w Olsztynie 100. rocznicę powstania.

Najwyższa Izba Kontroli została powołana 8 lutego 1919 roku na mocy dekretu wydanego przez Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego z dnia 7 lutego 1919 roku. W tym roku NIK obchodzi 100. rocznicę powstania.

- Zawsze mówimy - choć nie zawsze wierzą w to ci, którzy są przez nas kontrolowani - że przychodzimy do jednostek kontrolowanych z chęcią pomocy, wspierania ich. Przyjęliśmy, że jednostki przez nas kontrolowane są beneficjentami tych kontroli - mówił podczas uroczystości w Olsztynie Krzysztof Kwiatkowski, prezes NIK.

Wśród „beneficjentów” najczęściej kontrolowane w województwie warmińsko-mazurskim są urząd wojewódzki oraz urząd marszałkowski, a także urzędy w największych miastach Warmii i Mazur.

- Kontrole w samorządzie są przydatne i potrzebne - podkreśla marszałek Gustaw Marek Brzezin. - Mamy wspaniałego strażnika publicznych pieniędzy. Wnioski z kontroli służą lepszej pracy i lepszemu wydawaniu naszych wspólnych, publicznych pieniędzy - dodaje Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama