GN 42/2019 Archiwum

Podejmij wyzwanie EDK

Można jeszcze dołączyć do Ekstremalnej Drogi Krzyżowej - odbędzie się ona 5 i 12 kwietnia.

W tym roku Ekstremalna Droga Krzyżowa będzie przebiegać pod hasłem: „Kościół XXI wieku”. EDK to piesza, nocna wędrówka w ciszy i samotności, a trasa zazwyczaj liczy ok. 40-45 km, choć zdarzają się trasy liczące nawet 92 km (z Braniewa do Gietrzwałdu), jak i trasy 20-kilometrowe. Każdego roku powstają nowe - w Olsztynie jest to m.in. EDK z parafii św. Mateusza.

- Gdy stworzyliśmy rejon Męskiej Strony Rzeczywistości, w ramach jednego z wyzwań było samotne przejście EDK. Postanowiliśmy, że przejdziemy swoją trasę, a przy okazji stworzymy nowy rejon EDK w Olsztynie, na początek z trasą o długości 51 km. Trasa ma początek w parafii św. Mateusza, prowadzi przez Kortowo, Stary Olsztyn, Gronity, dwie stacje są w Gietrzwałdzie, następnie powrót przez Łajsy, Dorotowo, Bartąg i kończy się w parafii św. Mateusza. Trasa ma kolor biały, co oznacza, że każdy może ją przejść, idziemy drogą utwardzoną, szutrową - mówi Marcin Anders, lider MSR w Olsztynie.

Do wyboru w tym roku jest naprawdę wiele tras, ale niezależnie od tego, którą wybierzemy, ważne jest, żeby się zarejestrować na stronie www.edk.org.pl. - Rejestracja jest ważna dla nas, jako organizatorów, ponieważ na tej podstawie zamawiamy pakiety, które będzie można zakupić w dniu startu EDK. Ważne jest to, aby odpowiednio przygotować się do trasy - strój odpowiedni do pogody, wygodne buty, może się przydać nieprzemakalne ubranie, latarka (najlepiej czołówka), naładowany telefon z aplikacją EDK, termos z ciepłą herbatą - podkreśla M. Anders.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama