Nowy numer 46/2019 Archiwum

Męski Różaniec w Olsztynie

Kilkunastu mężczyzn spotkało się w Olsztynie, by razem odmówić Różaniec.

Najpierw Msza św. w konkatedrze św. Jakuba, potem Litania do św. Józefa i przejście pod Wysoką Bramę, gdzie przed wizerunkiem Matki Bożej Królowej Pokoju wszyscy razem odmawiają Różaniec - tak teraz będą wyglądać pierwsze soboty miesiąca w wykonaniu mężczyzn z Olsztyna.

- Pomysł męskiego Różańca od dawna chodził mi po głowie, ale to nie jest tylko moja inicjatywa - okazało się, że kolega wpadł na ten sam pomysł, w podobnej formie. Intencje każdy ma swoje, naszą modlitwą chcemy się m.in. włączyć w nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi - tłumaczy Mateusz Śliwicki, jeden z organizatorów męskiego Różańca.

Różaniec odbywał się pod Wysoką Bramą, przed wizerunkiem MB Królowej Pokoju, który Jan Paweł II podarował Olsztynowi z okazji 650-lecia miasta. Znajduje się tam też tablica, na której są słowa: "Niech Maryja, Królowa Pokoju, strzeże bram Olsztyna i jego mieszkańców". - Wszyscy jesteśmy zawierzeni Matce Bożej i dla Niej tu dzisiaj jesteśmy - podkreśla Matusz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama