Nowy numer 42/2019 Archiwum

Kurator oświaty o strajku nauczycieli

Konferencja prasowa na temat strajku nauczycieli odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.

W skali kraju protest nie odbywa się w 51,5 proc. placówek. To duży problem społeczny, ale musimy też pamiętać, że protest w różnych placówkach ma różne natężenie. Z województwa warmińsko-mazurskiego mamy dane z 1644 placówek oświatowych, które podlegają nadzorowi kuratora oświaty - w 62 proc. z nich nie ma akcji strajkowej - mówił podczas konferencji Krzysztof Marek Nowacki, warmińsko-mazurski kurator oświaty.

Poinformował również, że w 64 placówkach (w tym w 44 w Olsztynie) doszło do zawieszenia zajęć: nie odbywają się tam ani zajęcia dydaktycznie, ani opiekuńcze.

Kurator odniósł się również do kwestii egzaminów gimnazjalnych oraz egzaminów ósmoklasisty. - Nie mamy żadnej informacji od dyrektorów szkół, że w jakiejś szkole egzaminy na pewno się nie odbędą - mówił K. Nowacki.

Egzaminy gimnazjalne mają rozpocząć się jutro, 10 kwietnia, o godz.9.

- Prace w szkołach trwają, a my tworzymy korpus wsparcia. Nadal poszukujemy osób z kwalifikacjami pedagogicznymi (szczególnie emerytowanych nauczycieli), aby zgłaszali się do nas i wsparli dyrektorów szkół w organizacji zespołów nadzorujących egzaminy - apeluje Wojciech Cybulski, wicekurator. Zgłaszać można się pod numerem telefonu: 511 275 104.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL