Nowy numer 46/2019 Archiwum

Alumni zaprezentowali misterium przejdź do galerii

Klerycy z WSD MW "Hosianum" w Olsztynie wystawili Misterium Męki Pańskiej.

Tegoroczne Misterium Męki Pańskiej skupia się wokół tematów związanych z wiarą: jak wiara się rodzi, jak ją odzyskać, jak podążać za Chrystusem mimo pojawiających się trudności czy naszych słabości - tłumaczy al. Jan Fieducik, koordynator przedstawienia.

W misterium przeplatały się sceny współczesne z wydarzeniami z życia Chrystusa: pojawiały się m.in. ostatnia wieczerza, rozmowy między uczniami Chrystusa czy spotkanie z Bartymeuszem.

- W tym roku krzyż w naszej koncepcji jest tak naprawdę pusty, bo jest to krzyż Zmartwychwstałego - On podnosi wszystkich cierpiących i potrzebujących, każdego, kto się do Niego ucieka - mówi J. Fieducik.

Tradycją jest, że za przygotowanie misterium odpowiadają klerycy z III roku formacji, ale z uwagi, że na tym roku jest tylko J. Fieducik, w przygotowania zaangażowała się cała wspólnota seminaryjna. - To nas jednoczy, tworzymy razem dzieło, szukamy dobra tych, którzy tu przyjechali, a którzy chcą pogłębić swoją relację z Chrystusem i dobrze przygotować się do przeżywania Świąt Wielkanocnych - podkreśla kleryk.

Misterium zostanie jeszcze wystawione w niedzielę 14 kwietnia o 15.30 w auli Wydziału Teologii, ul. Hozjusza 15.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama