GN 42/2019 Archiwum

Sukces uczniów z Olsztyna

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 jadą na finały Odysei Umysłu do Stanów Zjednoczonych.

Odyseja Umysłu to międzynarodowy konkurs, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całego świata. Zespoły mierzą się z zaproponowanym problemem, uczą się twórczego rozwiązywania problemów, szukania nieoczywistych rozwiązań, samodzielności, odpowiedzialności za to, co się wymyśli, i współdziałania w grupie.

Uczniowie z SP2 w swoim przedstawieniu „Do zobaczenia w ukryciu” wykorzystywali robota, który podczas decydujących o wyjeździe do USA finałów w Gdyni nie zadziałał tak, jak trzeba...

- To był dla nich szok. Widać było, że się zestresowali, niektórzy nawet wystraszyli... Ale Odyseja Umysłu uczy m.in. twórczego rozwiązywania problemów - po chwili zawahania zaczęli spontanicznie wymyślać nie tylko nowy scenariusz - że robota nie ma, bo zachciało mu się płatków, więc pojechał po mleko i zaraz wróci - ale nawet tekst do granej właśnie piosenki - mówi Katarzyna Budek, trenerka Odysei Umysłu.

Młodzi z Olsztyna mówią, że cały konkurs to wspaniała sprawa. - Dla nas Odyseja to przygoda, którą przeżywamy każdego dnia, codziennie o niej myślimy, a czasem nawet śni nam się po nocach - podkreśla Hubert.

Przed nimi wyjazd na finał światowy do Stanów Zjednoczonych - żeby jednak zrealizować to marzenie, potrzebują wsparcia finansowego. Koszt wyjazdu to ok. 60 tys. zł, a uczniowie wraz z trenerami proszą o wsparcie. Informacje, jak można im pomóc, znajdują się na stronie www.sp2olsztyn.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama