Nowy numer 46/2019 Archiwum

Olsztyński Quiz Literacki w Planecie 11

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich był okazją do promowania idei czytelnictwa.

Tego dnia w wielu miejscach organizowano atrakcje - spotkania, wystawy, wernisaże, a także konkursy. - Co roku staramy się przygotować ciekawe wydarzenie dla naszych czytelników. W tym, podobnie jak w ubiegłym, był nią Olsztyński Quiz Literacki, który odbyła się w Planecie 11. Sprawdzamy wiedzę czytelników na temat naszego księgozbioru, literatury i pisarzy - mówi Katarzyna Masiewicz z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie.

W obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich bibliotekarze z Olsztyna włączyli się w 2013 roku. - Najpierw powstały akcja "Olsztyn czyta" i maskotka Czytuś, która wędruje po różnych instytucjach miasta. Jest to ważny dzień dla wszystkich osób, które kochają książki. W ten sposób dajemy odczuć autorom, że wspieramy ich twórczość - uważa Aleksandra Dobies.

W Olsztyńskim Quizie Literackim wzięło udział 18 osób. - To sposób sprawdzenia swojej znajomości literatury, choć było trochę pytań z pogranicza szeroko rozumianej kultury. Te sprawiły mi największą trudność - wyznaje pani Anna.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama