Nowy numer 46/2019 Archiwum

Gietrzwałd. Pielgrzymka maturzystów

- Dziś tu jestem, by oddać swój wieloletni trud i prosić o błogosławieństwo - mówi Józef.

Tegoroczni maturzyści przyjechali do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, by zawierzyć Jej swoją przyszłość, oddać w orędownictwo czas egzaminu i wyborów drogi życiowej.

- Kościół ma taką wielką łaskę, jaką jest modlitwa wstawiennicza. Czyli jesteśmy razem, wspólnie modlimy się w jednej intencji. Kościół zawsze towarzyszy tym, którzy wchodzą w dorosłość. Każdy człowiek Pana Boga powinien marzyć o życiu wiecznym, patrzeć trochę dalej niż na życie ziemskie. To ma wpływ na podejmowane ważnych wyborów, a tych przed młodymi wchodzącym w dorosłość będzie wiele. Dobrze, jeśli w pierwszej kolejności wybiorą podążanie za Chrystusem, podążanie ku niebu - mówi ks. Radosław Czerwiński.

Tegoroczni maturzyści modlili się w sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Były wspólny Różaniec i Eucharystia.

- Potrzebujemy opieki Jezusa i Matki Bożej w tym czasie. Dobrze zdana matura to dobra uczelnia i szansa na dobrą przyszłość. Uczę się już 12 lat, dlatego dziś jestem tu, by oddać swój wieloletni trud i prosić o błogosławieństwo - mówi Józef.

- Stwierdziliśmy, że to dobra okazja, by w ciszy spędzić choć jeden dzień przed zbliżającą się maturą i pomodlić się do Boga, żeby wszystko dobrze poszło - dodaje Gabriela.

- Wiele osób decyduje się na przyjazd do tego szczególnego miejsca, jakim jest Gietrzwałd, aby połączyć swoje wysiłki w zdobywaniu wiedzy z opieką Matki Bożej. Tu łączy się trud człowieka i Boża opatrzność. To czas rozeznania: co dalej, jaka droga życia, które studia? - mówi ks. Adam Bielinowicz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama