Nowy numer 42/2019 Archiwum

Na Wydziale Teologii UWM odbyło się III Forum Studenckie

Tematem forum były słowa Jana Pawła II: "Uniwersytet - Służba Prawdzie".

Organizatorem jest Koło Naukowe Ekumenistów działające na Wydziale Teologii UWM. Tematem przewodnim były słowa Jana Pawła II, które wypowiedział do społeczności KUL w 1987 r.

- Papież przypomniał, że misją wykładowcy nie jest tylko uczenie prawdy, ale też służba prawdzie. Stąd dwa aspekty tego spotkania. Pierwszy - teoretyczny dotyczy historii uniwersytetów i funkcjonowania ich na przestrzeni dziejów. Drugi - praktyczny, w którym odpowiadamy na pytanie: w jaki sposób dzisiaj uniwersytet pomaga nam w życiu bardziej świadomym? Oczywiście odpowiadamy sobie na te zagadnienia z wyraźnym odniesieniem do tajemnicy Bożego objawienia - mówi ks. dr Paweł Rabczyński. 

W forum uczestniczyli studenci mi.in. z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Opolskiego, Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

- Jako studenci możemy poczuć się przez chwilę jak wykładowcy. Przedstawiamy swój punkt widzenia i to, jak odbieramy pewne treści. Słuchając prelegentów z różnych stron Polski, dostrzegam, że to bardzo dobre doświadczenie. Takie spotkanie buduje między nami wspólnotę i poszerza nasze horyzonty myślowe - mówi kl. Karol Gawryś, wydział teologii UWM.

- Pierwszy raz jestem na takim spotkaniu. Gdy zgłosiłem początkowo abstrakt, to nie wiedziałem do końca, czego się spodziewać. Byłem zaskoczony po zobaczeniu całego programu. Z dzisiejszych referatów najbardziej zaciekawiły mnie te, w których poruszono wpływ Kościoła na funkcjonowanie miast oraz na tradycję uniwersytecką - mówi Jacek Adamski, student prawa UAM w Poznaniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL