Nowy numer 2/2021 Archiwum

Kanaan znaczy rodzina

– Izraelici wędrowali do Ziemi Obiecanej przez 40 lat. Nam zostało już tylko 15 – śmieją się członkowie Odnowy w Duchu Świętym przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie.

Wspólnota liczy obecnie 70 członków, ale dopiero co zakończyliśmy Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy i liczymy, że przyjdą do nas nowe osoby – mówi Sabina Ropiak, liderka. – Wstępując do wspólnoty, każdy człowiek szuka czegoś innego, ale na pewno główny powód to chęć znalezienia żywego Boga, pewnej drogi i wsparcia na tej drodze, która prowadzi nas coraz bliżej do Pana. Szukamy Go, ale szukamy też innych ludzi, którzy żyją podobnymi wartościami – tłumaczy. Członkowie Odnowy w Duchu Świętym „Kanaan” świętowanie rozpoczęli od uroczystej Mszy św.

W homilii ks. kan. Janusz Wieszczyński na podstawie Ewangelii o spotkaniu Jezusa z Nikodemem i słowach o konieczności powtórnego narodzenia przypomniał, że każdy, kto narodził się z Ducha, ma w Kościele szczególną misję. – Dzisiaj jesteśmy tu razem, by podziękować za to nowe życie, za powtórne narodzenie – chcemy dziękować za to, że Duch Święty otworzył nasze serca i pozwolił na nowo ujrzeć łaskę miłosiernego Boga, który nas kocha, wciąż podnosi i prowadzi, a w mocy Ducha Świętego daje nam siłę w różnych sytuacjach naszego życia, każdego dnia – mówił proboszcz parafii NSPJ. Paweł Borkowski uważa, że jego życie dzieli się na czas przed wstąpieniem do wspólnoty i to, co jest teraz.

– To nie było tylko powtórne narodzenie, ale wezwanie Boże dla mnie, tkwiącego w głębokim, walczącym ateizmie. Wspólnota to życie, to duża rodzina, i to rodzina pracująca – naszym głównym charyzmatem jest ewangelizacja. W ten sposób dotarliśmy do setek osób – poprzez rekolekcje, posługę w szpitalu, w więzieniu, 3-letnią ewangelizację w archidiecezji... To się dzieje ciągle, nie można stać w miejscu. Kiedyś myślałem, że jakoś to sobie ułożę, a potem już tylko spokojny grajdołek, cisza... Tymczasem Jezus nas ciągle pcha do przodu, każe iść i głosić – i my to robimy – mówi Paweł, we wspólnocie od 22 lat.

– Kanaan to rodzina, to doświadczenie tego, że obok mnie są ludzie, którzy myślą podobnie jak ja, wierzą w to samo, co ja, są wsparciem dla mnie i ja dla nich również mogę być wsparciem – tłumaczy Anna Wysocka. – Jestem we wspólnocie 7 lat, a czuję się w zasadzie tak, jakbym była tu całe życie. Tak jak mówi Ania – to nasza rodzina, a ja w niej czuję się bardzo dobrze – dodaje Małgorzata Bach. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa spotyka się w każdy poniedziałek o godz. 18 na Mszy św. Te spotkania są otwarte dla każdego, a członkowie serdecznie zapraszają do wspólnej modlitwy. Ich opiekunem jest ks. Mateusz Spakowski.

– To grono przyjaciół, do których ja, jako ksiądz, ale też po prostu jako zwykły człowiek mogę się zgłosić po radę, pomoc, modlitwę i nigdy nie zostaję odrzucony, zawsze czuję ich wsparcie. Nauczyli mnie wiele, m.in. spontanicznej modlitwy, prowadzonej przez Ducha Świętego – podkreśla kapłan.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama