Nowy numer 42/2019 Archiwum

Poświęcenie krzyża w Tomaszkowie

Krzyż poświęcił ks. kan. Piotr Sroga, proboszcz parafii bł. Doroty z Mątów.

Wreszcie, po trzech latach krzyż powrócił na rozstaje dróg w Tomaszkowie. Nowe miejsce związane było z budową południowej obwodnicy Olsztyna i budową nowej drogi gminnej. Krzyż musiał zostać przesunięty o osiem metrów w bok, gdyż na starym miejscu stałby na środku nowo powstałej drogi. - Szczęśliwie prace dobiegły końca i na nowym miejscu krzyż prezentuje się bardzo okazale - mówi jeden z uczestników wydarzenia Antoni Górski.

Krzyż poświęcił proboszcz parafii w Dorotowie pod wezwaniem bł. Doroty z Mątów ks. Piotr Sroga, przy licznym udziale parafian i gości w strojach warmińskich, podkreślając tym samym przywiązanie Warmiaków do tradycji chrześcijańskich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL