Nowy numer 42/2019 Archiwum

Gala z okazji 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża

Podczas uroczystości na olsztyńskim zamku wręczono odznaczenia i okolicznościowe medale.

Przybyłych gości powitała Dorota d'Aystetten, dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Okręgowego PCK. Następnie wprowadzono sztandar i wykonano hymn Polski.

Michał Kamieniecki podczas wystąpienia przedstawił dzieła prowadzone przez PCK oraz docenił pracę wolontariuszy.

- To wasze święto drodzy wolontariusze i wam należą się szczególne podziękowania. Pamiętajmy słowa Jana Pawła II: człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu - mówił prezes Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Okręgowego PCK.

Słowa uznania oraz list gratulacyjny wręczyli dyrektor Anna Wasilewska, poseł na Sejm RP, Piotr Grzymowicz, prezydent miasta Olsztyn oraz delegacja Niemieckiego Czerwonego Krzyża. Odczytano także listy od wojewody warmińsko-mazurskiego Artura Chojeckiego oraz marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Gustawa Marka Brzezina.

Główną częścią gali było wręczenie 15 osobom odznaki Honorowego Dawcy Krwi Zasłużonego dla Zdrowia Narodu. Powyższą odznaką mogą otrzymać osoby, które oddały co najmniej 20 litrów krwi.

Wśród odznaczonych był Daniel Piwowarczyk, który od 13 lat oddaje krew.

- Odznaczenie jest dla mnie wielkim zaszczytem. Jako krwiodawcy dajemy cząstkę siebie i nic nas to nie kosztuje. Dzisiaj jesteśmy za to docenieni. Ja zacząłem oddawać krew, gdy urodziło mi się dziecko. Córka była zdrowa, ale podjąłem takie postanowienie. Warto to robić dalej i nie ustawać w tym - mówi Daniel, mieszkaniec Olsztyna.

Wręczono także okolicznościowe medale 100-lecia PCK przyznane za wieloletnią aktywną działalność na rzecz rozwoju organizacji oraz statuetki ufundowane przez marszałka województwa warmińsko-mazurskiego. Na zakończenie zebrani wysłuchali koncertu zespołu Czerwony Tulipan.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL