Nowy numer 2/2021 Archiwum

Inauguracja Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny

Tegoroczny cykl imprez odbywa się pod hasłem "Małżeństwo - dobre relacje - silna rodzina".

Dni Rodziny na Warmii i Mazurach to organizowane od 1999 roku festyny, spotkania, zabawy, konkursy, szkolenia, warsztaty i wiele innych wydarzeń społecznych i kulturalnych. Każdego roku to około tysiąca wydarzeń..

- Dni Rodziny mają przede wszystkim zwrócić uwagę nas wszystkich na rolę i znaczenie rodziny, nie dla samej rodziny, ale dla całego społeczeństwa. Wszyscy pochodzimy z jakiejś rodziny - takie, jakie są rodziny, takie jest też społeczeństwo, a wiemy dobrze, że wspaniała, piękna, mądra, wzajemnie rozumiejąca się rodzina to dobre, wzajemnie rozumiejące się społeczeństwo - mówi bp Janusz Ostrowski.

- Rodzina jest podstawą naszego społeczeństwa, a fundamentem, sercem i mózgiem rodziny jest małżeństwo. Tegoroczne hasło na to zwraca uwagę - dobre relacje między małżonkami tworzą dobrą, silną rodzinę - uważa Edyta Markowicz, pełnomocnik wojewody do spraw rodziny.

- Jeśli mamy szczęśliwą rodzinę, to sami też jesteśmy szczęśliwi. Cieszę się, że już po raz 21. w naszym regionie odbywają się Dni Rodziny; to wiele różnych przedsięwzięć: konferencje, spotkania, warsztaty, ale też zajęcia sportowe, kulturalne. Dla wielu rodzin będzie to okazja do wspólnego spędzenia czasu - dodaje Jolanta Piotrowska, wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny potrwają do 14 czerwca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama