Nowy numer 2/2021 Archiwum

Gietrzwałd. Spotkanie prawników u Matki Bożej

Osoby należące do duszpasterstwa prawników archidiecezji warmińskiej spotkały się w sanktuarium Maryjnym w Gietrzwałdzie na dniu skupienia.

W każdej grupie zawodowej znajdują się ludzie, których łączą te same poglądy, zainteresowania i wartości. Także wielu prawników jednoczą wartości chrześcijańskie - podkreśla ks. Krzysztof Kamiński.

Ksiądz Kamiński podczas Mszy św. w intencji środowiska prawniczego zwrócił w homilii uwagę na rolę modlitwy w życiu każdego wierzącego człowieka. Duszpasterz podkreślił, że również w pracy prawników miłość do Matki Bożej i modlitwa różańcowa pomagają w kształtowaniu prawego sumienia i pozwalają odkryć godność dziecka Bożego w każdym człowieku, którego spotykają na swojej drodze zawodowej.

Po Mszy św. członkowie duszpasterstwa przed wizerunkiem Matki Bożej Gietrzwałdzkiej odmówili Różaniec, a następnie przy stole dzielili się doświadczeniami swojej pracy. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że takie spotkania formacyjno-modlitewne są niezwykle cenne oraz potrzebne i będą miały swoją kontynuację.

- W pewnym stopniu czuję się odpowiedzialny za zbawienie ludzi z grona prawników i pracowników sądów oraz kancelarii prawniczych, którzy zostali mi powierzeni przez księdza arcybiskupa w ramach duszpasterstwa specjalistycznego. Spotkania z nimi to jedno, formacja sumień to drugie, ale najistotniejsza jest modlitwa w ich intencji, by zarówno w swojej pracy, jak i życiu osobistym byli wierni prawu Bożemu, a przez to osiągnęli zbawienie. Salus animarum suprema lex, czyli zbawienie dusz najwyższym prawem - podkreśla ks. Krzysztof.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama