GN 42/2019 Archiwum

Odważnie wybrali drogę

– Macie podjąć zadanie głoszenia Ewangelii słowem i życiem – mówił do nowo wyświęconych bp Janusz Ostrowski.

W konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie bp Ostrowski udzielił święceń diakonatu pięciu alumnom Wyższego Seminarium Duchownego Metropolii Warmińskiej „Hosianum”.

– Pan Bóg powołuje i sam daje łaskę: ten dzień to decyzja na całe życie, są emocje, stres, ale jest też pewność w sercu, że to jest ta droga. Od wielu lat prowadzą mnie słowa z  2. Listu św. Pawła do Koryntian „Wystarczy ci mojej łaski, moc bowiem w słabości się doskonali”. To szczególne słowa, które wskazują, że ja nie buduję na sobie, na własnych talentach, umiejętnościach czy czymkolwiek, ale na Panu Bogu, który mnie wspiera – mówi dk. Rafał Rozumowicz. – Ci młodzi ludzie poświęcają swoje życie – przestają żyć dla siebie, a żyją przede wszystkim dla Boga w drugim człowieku – podkreśla bp Ostrowski. W homilii przypomniał nowo wyświęconym, że diakon ma podjąć zadanie głoszenia Ewangelii słowem i życiem.

– Słowo musi odpowiadać życiu głoszącego – tylko wtedy jest on wiarygodny. Diakon jest posłany do ludzi, by nieść im radość Ewangelii – podkreślił biskup. Mówił, że całe życie, słowa, gesty i każde działanie ma objawiać innym, że Chrystus zmartwychwstał. Przypomniał, że w dniu ich święceń przypada kolejna rocznica urodzin Karola Wojtyły. – Zwracajcie się o pomoc do świętych, którzy doświadczyli, jaki jest skutek i owoc całkowitego zaufania Bogu – mówił do diakonów. – To zdecydowanie nie jest łatwa droga, w dzisiejszych czasach trzeba być bardzo odważnym, by tę drogę podjąć – zaznacza ks. kan. Hubert Tryk, rektor „Hosianum”. Święcenia diakonatu przyjęli: Maciej Ćwikliński, Mateusz Kruszewski, Przemysław Niżyński, Rafał Rozumowicz oraz Sławomir Sokołowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama