Nowy numer 2/2021 Archiwum

Upamiętnienie Feliksa Nowowiejskiego

Już w czerwcu odbędzie się XVIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie.

Od 6 do 8 czerwca potrwa XVIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie.

- Wspólnie przeżyjmy muzyczne święto, które jest jednym z największych wydarzeń kulturalnych na Warmii i Mazurach. Wydarzenie to konkurs chórów z Polski i zagranicy, warsztaty wokalne i dyrygenckie, konferencja naukowa, otwarte koncerty w wielu miejscach naszego regionu. Co roku w wydarzeniu bierze udział ponad 400 chórzystów - mówi Magdalena Łowkiel.

Celem festiwalu jest upamiętnienie Feliksa Nowowiejskiego, wybitnego kompozytora urodzonego w Barczewie, popularyzacja jego twórczości i postaci oraz promowanie muzyki chóralnej i integracja społeczeństwa, a także promocja województwa warmińsko-mazurskiego.

- To największa tego typu impreza w regionie, festiwal jest najbardziej prestiżową i rozpoznawalną imprezą kulturalną organizowaną w gminie Barczewo, która zarazem łączy pokolenia i mieszkańców całej Polski. Udział w festiwalu biorą zarówno dzieci, młodzież, studenci i osoby starsze - podkreśla.


Program festiwalu

Czwartek 6 czerwca

17.45 - rozpoczęcie festiwalu - plac przed pomnikiem Feliksa Nowowiejskiego przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Barczewie; przemarsz chórów ulicami Barczewa (wspólne zaśpiewanie „Roty” i „Hymnu Warmii”
19.00 - koncert inauguracyjny festiwalu w Amfiteatrze przy ul. Niepodległości lub w kościele św. Anny w Barczewie; koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej działającej przy Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 roku w Iławie; prezentacja chórów biorących udział w festiwalu

Piątek 7 czerwca

9.00-15.00 - XVIII Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Kultura muzyczna Warmii i Mazur”; tegoroczne hasło przewodnie: „Polska pieśń romantyczna od Moniuszki do Nowowiejskiego”; konferencja odbędzie się w Salonie Muzyczny im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie, ul. Mickiewicza 13
9.00-17.00 - przesłuchania konkursowe w Skarbcu Kultury Europejskiej w Barczewie, ul. Grunwaldzka 15

Sobota 8 czerwca

9.00 - przesłuchania chórów seniora w Skarbcu Kultury Europejskiej w Barczewie, ul. Grunwaldzka 15; ogłoszenie wyników konkursu, koncert galowy w kościele św. Anny w Barczewie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama