GN 42/2019 Archiwum

Wolontariusze i pracownicy warmińskiej Caritas wzięli udział w pielgrzymce do Niepokalanowa

Tegorocznym hasłem pielgrzymki były słowa: "Kto uratuje świat, jeśli nie ja?".

Z naszej diecezji w pielgrzymce udział wzięło 44 osoby. Uczestnicy wzięli udział we Mszy św., której przewodniczył i podczas której homilię wygłosił bp Wiesław Szlachetka, przewodniczący Komisji Charytatywnej KEP.

- Martwiliśmy się pogodą, bo padało w drodze, ale gdyk dojechaliśmy do Niepokalanowa, czekała tam na nas już piękna pogoda. To, co mnie najbardziej urzekło, to atmosfera modlitwy i radości. Zawieźliśmy tam intencje naszej Caritas oraz osobiste - mówi Krystyna Kucewicz.

Uczestnicy wysłuchali konferencji „Skazani” o konflikcie w Syrii i pomocy humanitarnej. Nie zabrakło takich atrakcji jak: wspólna agapa, koncert rapera „Tau”, ludowego zespołu z Krakowa czy też gry terenowej.

- Mogliśmy poznać ludzi z całej Polski zaangażowanych w dzieła Caritas. To spotkanie pomogło nam również zintegrować się. W takich momentach widzimy, że tworzymy jedną rodzinę, której zależy na dobru człowieka na całym świecie - dodaje Krystyna.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama