Nowy numer 41/2019 Archiwum

Olsztyn. Międzynarodowe Sympozjum Familiologiczne

Na Wydziale Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego akademicy rozmawiali na temat "Ekologia a rodzina".

Dwa lata temu rozmawialiśmy o bezpieczeństwie, w roku ubiegłym - o biznesie rodzinnym, a teraz zajęliśmy się ekologią. Każde sympozjum jest familiologiczne - chodzi o to, by szukać różnych obszarów, które służą rozwojowi nauk o rodzinie. Tak naprawdę wszystkie kwestie są bardzo mocno związane z rodzinami - jeśli chcemy, by społeczeństwo było zdrowe, musimy zaczynać od rodziny - tłumaczy dr hab. Katarzyna Parzych-Blakiewicz, profesor UWM.

Wykłady poruszały tematy m.in. rozumienia przyrody, produktów bio i organicznych czy fundamentów teologii ekologicznej. Dr hab. Monika Przybysz, profesor UKSW, mówiła o ekologii mediów w rodzinie.

- W bardzo dużym uproszczeniu tłumacząc termin ekologii mediów za Neilem Postmanem, możemy powiedzieć, że jest to wpływ, jaki media wywierają na nas i nasze życie oraz wartości, którymi się kierujemy - tłumaczy dr hab. Przybysz.

Opowiadała ona m.in. o tym, jak zmieniają się media, jak człowiek komunikuje się urządzeniami, rzeczami materialnymi, jak postępuje proces automatyzacji w komunikacji. Mówiła również o tym, jaki jest wpływ zmian medialnych i technologicznych na relacje w rodzinie.

- Media, ich używanie w rodzinach trzeba racjonalizować, żeby nie zatracić relacji, które między członkami rodziny powinny być w sposób naturalny budowane w świecie rzeczywistym, a są coraz częściej budowane w świecie wirtualnym: rodzice proszą dzieci o przyjście na obiad za pomocą komunikatora, a rodzice coraz częściej zakładają profile w mediach społecznościowych, żeby wiedzieć, co słychać u ich dzieci - tłumaczy dr hab. Przybysz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL