Nowy numer 37/2021 Archiwum

Nie musimy gonić za światem

W parafii bł. Franciszki Siedliskiej w Olsztynie odbył się kurs "Boże finanse".

W Biblii jest 2 tys. 350 cytatów, które mówią o pieniądzach, o sposobie ich wydawania, o ich nabywaniu i o pracy. W Piśmie Świętym znajdujemy wszystkie potrzebne nam informacje - mówi Andrzej Michalczyk.

Wyjaśnia, że najważniejszą zasadą jest to, iż Pan Bóg jest ważniejszy niż pieniądze. Poza tym nie jesteśmy ich właścicielami, a jedynie zarządcami. Okazuje się, że kierując się tymi zasadami można wiele osiągnąć. - Przede wszystkim spokój, że nie musimy gonić za światem. Nie musimy udowadniać sobie i innym, że nas stać na wszelkie wycieczki i zbędne luksusy. Możemy po prostu żyć - mówi.

Podczas kursu finansowego prowadzący proponowali kursantom zajęcia praktyczne, jak planować domowy budżet, jak zarządzać długami, jak wyznaczać życiowe cele. - Mówimy o sprawach materialnych i duchowych, czyli obejmujemy całego człowieka - dodaje.

Grażyna Michalczyk opowiadała, jak na życie ich rodziny wpłynęło wprowadzenie Bożych zasad gospodarowania pieniędzmi. - Pan Bóg w naszej rodzinie zadziałał. Przede wszystkim nasze relacje się poprawiły. Bardzo się zmienił nasz stan finansowy. Mamy pięcioro dzieci, a utrzymanie rodziny nie było łatwe. Kiedy zaufaliśmy Panu Bogu, sytuacja nasza diametralnie się zmieniła. Warto zaufać Panu Bogu, On wówczas utrzymuje rodzinę - podkreśla pani Grażyna.

Kurs „Boże finanse” zorganizowało Stowarzyszenie Civitas Christiana.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama