Nowy numer 41/2019 Archiwum

Bilon z serii "Odkryj Polskę"

Katedra fromborska znalazła się na monecie kolekcjonerskiej Narodowego Banku Polskiego.

To pięciozłotowy bilon z serii „Odkryj Polskę - Zabytki Fromborka”. Nakład nowej monety wyniesie 1,2 mln egzemplarzy. - To dla nas wyjątkowa chwila - uważa ks. Jacek Wojtkowski, proboszcz fromborskiej katedry i rektor bazyliki katedralnej.

- Moneta jest wyjątkowa dla regionu, dla Fromborka, dla archidiecezji. Na rewersie znajduje się wizerunek katedry fromborskiej. Kiedy przyjrzymy się innym monetom, to na nich nie widać tak wyraźnie czemu i komu jest poświęcona. Chciałbym podziękować NBP za taki projekt i wyeksponowanie katedry warmińskiej - mówi proboszcz.

Emisja monety przypadła w dzień rocznicy powtórnego pochówku Mikołaja Kopernika.

- Liczymy, że osoby, które będą się posługiwać tą monetą zastanowią się nad tym, gdzie ten Frombork leży, co tam tak wartościowego jest. Może to przyczynić się do zwiększenia ruchu turystycznego. Wiem, że monety jako środek płatniczy nie tylko są na terenie kraju, ale też trafiają poza jego granice. Jest to więc promocja na całym świecie - podkreśla ks. Wojtkowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL