Nowy numer 2/2021 Archiwum

Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego

W poszczególnych kościołach Olsztyna będą miały miejsce spotkania modlitewne.

Wspólna inicjatywa ma duchowo przygotować na tę uroczystość.

- Obecny rok duszpasterski przeżywamy pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha” i chcemy zachęcić wspólnoty parafialne, by wspólnie czuwały przed tak ważną uroczystością. Dlatego po raz kolejny rusza „olsztyńska nowenna”. Parafie chętnie się włączyły w ten pomysł. Mamy nadzieję, że w ten sposób zachęcimy inne parafie w większych miasta, by tworzyły podobne spotkania - tłumaczy ks. dr Michał Tunkiewicz, wikariusz biskupi ds. duszpasterstwa ogólnego.

W ramach nowenny będzie miała miejsce Msza św., konferencja oraz wspólna modlitwa. Zakończy się ona w dwóch sanktuariach maryjnych: w Olsztynie - w kościele Matki Bożej Fatimskiej oraz w Gietrzwałdzie. Organizatorem czuwania w Gietrzwałdzie jest wspólnota Domowego Kościoła.

- Pomysł czuwania z Maryją zrodził się już wiosną ubiegłego roku. Pragnęliśmy zorganizować duże wydarzenie ewangelizacyjne, aby każdy, kto zechce z nami uczestniczyć w czuwaniu, tak jak apostołowie w Wieczerniku mógł poczuć moc wspólnoty Kościoła. Mamy świadomość, że wiarą trzeba się dzielić jak kromką chleba. Wiemy, że to od naszej ewangelizacyjnej postawy i naszego otwartego serca zależy dobro drugiego człowieka. Podczas tego wieczoru będziemy wszyscy prosić o przemianę naszych serc, aby Maryja nauczyła nas żyć w mocy Bożego Ducha - mówią Alicja i Jarek Dąbrowscy z diakonii ewangelizacyjnej Domowego Kościoła.

Program nowenny w olsztyńskich parafiach

31 maja, 18.00 - parafia św. Anny
1 czerwca, 18.00 - parafia św. Wojciecha
2 czerwca, 18.00 - parafia bł. Franciszki Siedliskiej
3 czerwca, 18.00 - parafia św. Józefa
4 czerwca, 18.00 - parafia Matki Bożej Różańcowej
5 czerwca, 19.30  -parafia św. Franciszka
6 czerwca, 19.00 - parafia św. Jakuba
7 czerwca, 18.30 - parafia Chrystusa Odkupiciela Człowieka
8 czerwca, 18.00 - sanktuarium w Gietrzwałdzie oraz parafia Matki Bożej Fatimskiej

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama