Nowy numer 2/2021 Archiwum

Podsumowanie akcji Pola Nadziei

W WSD MW "Hosianum" w Olsztynie spotkali się wolontariusze oraz pracownicy Caritas Archidiecezji Warmińskiej.

Okazją do wspólnego spotkania było zakończenie i podsumowanie akcji Pola Nadziei. - Od października 2018 r. do chwili obecnej udało nam się zebrać ponad 27,5 tys. zł - mówi s. Luiza Świerczewska.

Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św., której przewodniczył bp Janusz Ostrowski. - Są takie pola, na których plon zależy tylko od nas, to są pola naszych serc - mówił wolontariuszom. - Pola Nadziei, na które chodźcie, to pola, które nadają sens waszemu życiu. Otwieracie ogromne pola nadziei tym, którzy tę nadzieję tracą. Człowiek nigdy nie przeżyje większej radości niż szczęście z powodu tego, że mógł pomóc drugiemu w odkryciu, powiększeniu nadziei. Nic tak nie raduje jak uśmiech na twarzy drugiego, uśmiech spowodowany twoim sercem, twoim trudem, otwartością - mówił w homilii bp Ostrowski.

- Mogę pomoc komuś, kto potrzebuje tej pomocy, i to daje wielką satysfakcję - zaznacza Oliwa Maruszczak, a jej koleżanka Iga Bogusz dodaje, że wolontariat uczy prawdziwego szczęścia. - Wolontariat daje szczęście, bo mogę komuś pomóc i ktoś może być dzięki mnie szczęśliwy - tłumaczy Julia Staniewska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama