Nowy numer 23/2021 Archiwum

Czuwanie w duchu Taizé

W parafii św. Józefa w Olsztynie miało miejsce comiesięczne czuwanie w duchu Taizé.

Od marca, w każdy pierwszy piątek miesiąca do wspólnej modlitwy zaprasza wspólnota młodzieżowa MłodziJózef. Cykliczne nabożeństwa Taizé mają przygotować młodych do wyjazdu na 42 Europejskie Spotkanie Młodych, które odbędzie się w tym roku we Wrocławiu. Podczas spotkań modlimy się o pokój dla całego świata oraz uczymy wzajemnej miłości i zaufania.

- Spotkania Taizé są takim wyjściem wspólnoty młodzieżowej z Józefa do parafii, do Kościoła. Od samego początku istnienia wspólnoty postawiliśmy sobie za cel - wyjście z salki. Uczniowie w Wieczerniku też gromadzili się tylko przez kilka dni na modlitwie a po zesłaniu Ducha świętego poszli w świat. My zaczęliśmy od naszej parafii, choć spotkania Taizé skierowane są do każdego kto chce przygotować się duchowo na wyjazd do Wrocławia. W każdy pierwszy piątek miesiąca młodzież przygotowuje dekoracje, program spotkania, śpiewy. Jest to doskonała okazja do tego by uczyć się służyć innym - mówią członkowie wspólnoty.

Modlitwa w duchu Taizé to przede wszystkim medytacja Słowa Bożego, śpiew kanonów, adoracja krzyża oraz cisza. Podczas tych spotkań młodzież uczy się słuchać, słuchać Słowa. Taizé pozwala młodym ludziom doświadczyć wewnętrznego pokoju, sensu życia i sił do działania w codzienności. Podczas spotkania konferencję wygłosił diakon Rafał Rozumowicz z WSD MW Hosianum w Olsztynie.

Kolejne czuwanie w duchu Taizé odbędzie się w parafii św. Józefa we wrześniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama