GN 42/2019 Archiwum

Czuwanie w duchu Taizé

W parafii św. Józefa w Olsztynie miało miejsce comiesięczne czuwanie w duchu Taizé.

Od marca, w każdy pierwszy piątek miesiąca do wspólnej modlitwy zaprasza wspólnota młodzieżowa MłodziJózef. Cykliczne nabożeństwa Taizé mają przygotować młodych do wyjazdu na 42 Europejskie Spotkanie Młodych, które odbędzie się w tym roku we Wrocławiu. Podczas spotkań modlimy się o pokój dla całego świata oraz uczymy wzajemnej miłości i zaufania.

- Spotkania Taizé są takim wyjściem wspólnoty młodzieżowej z Józefa do parafii, do Kościoła. Od samego początku istnienia wspólnoty postawiliśmy sobie za cel - wyjście z salki. Uczniowie w Wieczerniku też gromadzili się tylko przez kilka dni na modlitwie a po zesłaniu Ducha świętego poszli w świat. My zaczęliśmy od naszej parafii, choć spotkania Taizé skierowane są do każdego kto chce przygotować się duchowo na wyjazd do Wrocławia. W każdy pierwszy piątek miesiąca młodzież przygotowuje dekoracje, program spotkania, śpiewy. Jest to doskonała okazja do tego by uczyć się służyć innym - mówią członkowie wspólnoty.

Modlitwa w duchu Taizé to przede wszystkim medytacja Słowa Bożego, śpiew kanonów, adoracja krzyża oraz cisza. Podczas tych spotkań młodzież uczy się słuchać, słuchać Słowa. Taizé pozwala młodym ludziom doświadczyć wewnętrznego pokoju, sensu życia i sił do działania w codzienności. Podczas spotkania konferencję wygłosił diakon Rafał Rozumowicz z WSD MW Hosianum w Olsztynie.

Kolejne czuwanie w duchu Taizé odbędzie się w parafii św. Józefa we wrześniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama