GN 42/2019 Archiwum

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

- Poddaj się mocy Ducha! - mówił abp Józef Górzyński podczas Mszy św. w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie.

W homilii metropolita warmiński przypomniał, że życie i działalność Kościoła zaczyna się w momencie otrzymania Ducha Świętego. - On jest integralną postacią Kościoła. Apostołowie, kiedy tłumaczyli swoje działania, mówili: "Postanowiliśmy, Duch Święty i my". Od samego początku Kościół miał świadomość tej bardzo ścisłej współpracy człowieka z Bogiem - podkreślił abp Górzyński.

- Chrześcijanin to ktoś, kto żyje według Ducha. Trzeba - po pierwsze - być zdolnym przyjąć ten dar, a po drugie - nie przeszkadzać Duchowi w pracy nad nami, nad formowaniem człowieka. Naszym zadaniem, jako chrześcijan, jest poniesienie tej mocy, która jako jedyna jest zdolna do naprawy tego świata. Poddaj się mocy Ducha! To jest nasz pomysł naprawienia człowieka i świata. Innego pomysłu nie było i nie będzie, to jedyne lekarstwo dla świata, jakie mamy. My musimy dać przykład życia wedle słów Chrystusa: "Niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie" - zaznaczył metropolita.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama